edice Fortuna Junior

Atlas zvířat

Atlas zvířat

  • autor: Whitfield, Phil
  • vazba: vázaná 
  • formát: 250 x 290 mm
  • rozsah: 128 stran + 14 stran skládaček 
  • EAN: 9788073216429

Jedinečný pohled na zvířecí svět naší planety je obohacen spoustou barvitých map, fascinujících údajů a množstvím názorných vyobrazení. Zvířata se vám představují podle domovských kontinentů, každé ve svém vlastním prostředí, takže získáte působivý pohled na zvířenu různých oblastí.

Jak dovedou obyvatelé arktické tundry, vyprahlé Sahary nebo majestátního Himálaje přežívat v tak drsném prostředí? Jak bojují o potravu, kde hledají úkryt a jak se dovedou postarat o své potomky?

Kromě každodenních starostí o běžný život zde však najdete i vzrušující osudy ohrožených horských goril, můžete obdivovat mistrovství psounů, budujících si podzemní města na Velkých planinách, nebo obdivovat důvtipné „vynálezy“ obyvatel tropických i horských mlžných pralesů.

Život zvířat v přírodě je zde představen ve svých nejpodivuhodnějších podobách.

Určeno dětem, ale nejen jim. V Atlasu zvířat najdou zajímavé informace i dospělí čtenáři.

O autorovi: Poradce profesor Phil Whitfield přednáší biologii, zoologii a parazitologii na Královské koleji Londýnské univerzity. Je také autorem a poradcem četných knih o vědě, technice a především o biologii. Jeho kniha Robot Zoo se dočkala mezinárodního ocenění. Žije a působí v Londýně.


EN
Rosteme s knihou