edice Fortuna Praxis

Matematika pro trojkaře

Matematika pro trojkaře

 • autor: Fišerová, Kateřina - Klaus, Václav
 • vazba: V2
 • formát: 162 x 237 mm
 • rozsah: 224 stran 
 • originál: -
 • edice: Fortuna Praxis
 • žánr: Jazyky, vzdělání 
 • ISBN: 978-80-7321-778-5
 • EAN: 9788073217785
 • MATURITA V KAPSE  – NEBOJTE SE MATEMATIKY

  Bez matematiky  a logického myšlení se v každodenním životě jednoduše neobejdete. Většina studentů a velká část populace se bojí matematiky, ale s dobrým učitelem zvládne matematiku každý. A proto vznikla tato knížka, ve které najdete spoustu příkladů a jejich řešení. Podlehněte kouzlu matematiky s Václavem  a Kateřinou! Uvidíte, že to jde! Knížka je vhodná jak pro maturanty, tak pro širokou veřejnost.

  Každý průměrně inteligentní člověk je schopen logického myšlení, jen mu někdo musí ukázat cestu!

  Václav Klaus (*1969)
  skoro šestnáct let působí jako ředitel gymnázia a základní školy PORG – nejstarší nestátní vzdělávací instituce v ČR (založeno 1990). Ve své době byl nejmladším (28) ředitelem gymnázia v republice. S vzrůstajícím věkem se často v médiích vyjadřuje zejména k problematice vzdělávání a školského systému. Jeho velmi liberální názory jsou pochopitelně na tomto poli výrazně menšinové. Vystudoval a poté krátce pedagogicky působil na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – geografie. Nejvíce vzpomíná na přednášky analytické geometrie (doc. Dlouhý) a hydrologie (doc. Jánský). Kromě práce mu hodně času zabírají „sportovní“ aktivity – šachy (šachový klub PORG), cyklistika (cykloPORG) a psaní matematických knih :-).

  Kateřina Fišerová (*1986)
  je absolventkou magisterského učitelského oboru na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Díky výbornému prospěchu měla možnost strávit část studia na partnerské State University of New York. Za objevení krásy matematiky vděčí panu doktoru Bohumilu Burešovi z Lepařova gymnázia v Jičíně. Na matfyzu ji nejvíce okouzlila algebra v podání prof. Dlaba a doc. Stanovského. Vždy se nadšeně podílela na organizaci a posléze propagaci nejrůznějších individuálních i týmových matematických soutěží. V roce 2013 přivedla na PORGu Libeň svou první třídu k maturitě z matematiky s průměrem 1,11 (u státní části maturity). Mezi její oblíbené činnosti patří tanec, hra na klavír, zpěv, běhání v přírodě a cestování.

  PORG (*1990)
  v současnosti sdružuje pět škol v Praze a Ostravě (tři gymnázia s výukou některých předmětů v angličtině; dvě základní školy s rozšířenou výukou jazyků). Studuje zde skoro 900 studentů a pracuje přes 150 zaměstnanců. PORG je kolektivním členem Jednoty českých matematiků a fyziků.

   


  EN
  Rosteme s knihou