edice Fortuna Litera

Tajemství porodních bab

Tajemství porodních bab

 • autor: Hepworthová Sally
 • vazba: vázaná
 • formát: 140 x 210 mm
 • rozsah: 304 stran 
 • žánr: Beletrie pro dospělé
 • ISBN: 978-80-7321-991-8
 • EAN: 9788073219918
 • TŘI GENERACE ŽEN

  TAJEMSTVÍ SOUČASNÁ I ZDÁNLIVĚ DÁVNO MINULÁ

  PŘÍBĚH O ŽIVOTĚ, LÁSKÁCH I PROHRÁCH

  Neva Bradleyová představuje ve své rodině už třetí generaci porodních bab. Práci miluje stejně jako matka a babička a chápe ji jako tradicí umocněné poslání. Nyní je sama gravidní a ze všech sil se snaží utajit okolnosti svého těhotenství a početí, zvláště pak identitu otce dítěte. Rodině i spolupracovníkům tvrdí, že žádný otec prostě neexistuje. Pro její matku Grace je dceřino tajnůstkaření nesnesitelné. Čím víc však Grace na dceru naléhá, tím víc se Neva uzavírá a zarytě mlčí...

  S celou situací se musí vyrovnat také Floss, Nevina babička. Jen ona zná šedesát let staré tajemství, které v mnohém připomíná vnuččinu pozici a jehož vyzrazení by mohlo neodvolatelně zasáhnout do života celé rodiny. Skrývat pravdu je pro obě čím dál těžší. Není nakonec moudřejší a pro všechny lepší přiznat, jak to všechno bylo? Je lepší pravdu navěky tajit nebo s odhalením čelit nutným následkům? 

  O autorce

  Sally Hepworthová žila a cestovala po celém světě, strávila delší dobu v Singapuru, Velké Británii a Kanadě. Během mateřské dovolené se věnovala práci v oblasti lidských zdrojů. Nakonec se jí však splnil celoživotní sen psát knihy. První kniha Love Like the French vyšla v roce 2014 v nakladatelství Random House v Německu. Román měl obrovský úspěch. Pod vlivem druhého těhotenství Sally napsala svůj další román Tajemství porodních bab, ten již vyšel v angličtině a sklízí úspěchy nejen v anglicky mluvících zemích, ale i ve Francii, Itálii, Německu. V románu o třech generacích porodních asistentek se autorka zamýšlí nad tím, co dělá matku matkou a jak důležitá je pro ni rodina.
  Sally žije v Melbourne, v Austrálii, s manželem a dvěma dětmi a pracuje na dalším románu.

   


  EN
  Rosteme s knihou