Populárně-naučné knihy

Přírodní zahrady

Přírodní zahrady

 • autor: Christine & Michael Lavelleovi
 • vazba: tvrdá
 • formát: 228 x 297 mm
 • rozsah: 256 stran
 • EAN 9788073215262

 • Chcete-li  na své zahradě pěstovat rostliny, které poskytnou útočiště celé řadě užitečných živočichů – hmyzu, vodním organismům, ptákům i malým savcům, je pro vás tato publikace jako stvořená.

 • Krok za krokem vám ukáže, jak vybudovat květnatou louku, rybníčky či jezírka, živé ploty, bylinkové a zeleninové zahrádky, květinové záhony, ptačí krmítka, přírodní úkryty, hnízda a místa vhodná pro zimní hibernaci.

  V knize najdete popis více než 200 druhů rostlin, vhodných k pěstování v přírodní zahradě, od popínavých, jednoletek, cibulovin a voděnek po keře a stromy  spolu s praktickým návodem, jak je pěstovat a kultivovat a spoustu užitečných rad, jak si na zahradu bezpečně nalákáte celou řadu užitečných a zajímavých živočichů.

  Na detailních nákresech najdete inspiraci, jak nejlépe rozvrhnout zahradu podle jejího typu, velikosti a podnebí, co lze pěstovat na dvorku či na balkoně a jaké rostliny zvolit, když chcete na záhon nalákat motýly, včely a ptáky.

  Cristine Lavelle

  je profesorkou zahradnictví a ekologie na Writtle College v anglickém Chelmsfordu a spolupracuje i se zahradnickou školou při Královské botanické zahradě v Kew. Kvalifikaci získala díky skotské národní nadaci na škole praktického zahradničení při Královské  botanické zahradě v Kew, kde byla oceněna plaketou Sira Josepha Hookera, udělované Sirem Davidem Attenboroughem a získala zde i grant u profesora Davida Bellamyho, díky němuž mohla studovat ochranu přírody na Galapážských ostrovech.

  Po absolutoriu byla asistentkou hlavního zahradníka v Levens Hall – zahradě specializující se na umělecké tvarování keřů a stromů v Kendalu a později přednášela o houževnatých a ozdobných rostlinách na Askham Bryan College v New Yorku.  Těžiště její práce spočívá v budování přírodních a organicky rostoucích zahrad. O své práci píše společně se svým manželem velmi úspěšné a oceňované publikace. Jsou držiteli například výroční ceny společnosti Garden media Guild Practical Book za rok 2003 a 2008.

  Michael Lavelle

  je zapálený pro budování ekologických a přírodních zahrad, neboť věří, že jsou nejlepším řešením. Milovníkem a bedlivým pozorovatelem přírody se stal už v dětství, které prožil v anglickém Lancashiru. Je přesvědčený, že právě tento model – tedy budování okrasných zahrad na vyrovnaném principu divoké přírody je klíčem k dosažení úspěchu. Michael studoval zahradnictví na Askham Bryan College v New Yorku a ekologický management na Wye College v Kentu. Pracoval jako profesionální zahradní architekt a později jako profesor zahradnictví. Je autorem a osvětových a učebních exponátů na královském květinovém výstavišti v Chelsea, kde také získal prestižní zlaté medaile v letech 1999, 2003 a 2005 a stříbrnou medaili za vybudování nejlepší přírodní zahrady v roce 2007. V současné době je profesorem zahradnického managamentu na Writtle College v Chelmsfordu. Společně se svou ženou Christine je držitelem výroční ceny společnosti Garden media Guild Practical Book za rok 2003 a 2008.

   

   

   

   

   


 • EN
  Rosteme s knihou