Nakladatelství

Rádi bychom naše čtenáře informovali, že jsme se po sedmnácti letech rozhodli změnit název našeho nakladatelství na přiléhavější Fortuna Libri. Děkujeme vám za důvěru, kterou jste věnovali značce Fortuna Print, a věříme, že si vaši důvěru udržíme i s novým názvem.

Dovolujeme si představit Vám knihy, které připravujeme pro české i slovenské čtenáře v duchu svého hesla Poznávejte s potěšením!

Od roku 1992, kdy naše nakladatelství vzniklo, vydáváme populárně-naučnou literaturu se širokým tematickým záběrem, dětské knihy a praktické příručky věnované nejrozmanitějším zájmům a koníčkům – od nápaditých kuchařských knih přes knížky o cestování a poznávání světa až po kynologickou literaturu.

Výrazným rysem naší knižní produkce je trvalá přítomnost historické tematiky v mnoha podobách a souvislostech. Soustřeďuje se kolem edice Kronik s její stálicí Kronikou lidstva. Nejen mladí, ale i starší čtenáři oceňují sérii minimonografií Vidět – Poznat – Vědět pro její vynalézavé spojování obrazové informace s textovou. Poutavé příběhy našich knih určených dětem v sobě skrývají nenásilné poučení, jiné knížky čerpají především ze světové pokladnice pohádek.

Stojí za zmínku, že tvůrčí přístup k překladové literatuře a pečlivé redakční zpracování vytvořily našemu nakladatelství renomé oceňované nejen čtenáři, ale i nejnáročnějšími odborníky. Na Slovensku byla slovenská produkce vydavatelství oceněna Slovenským literárním fondem za překlad a Cenou Mateje Bela za původní vědecké a odborné dílo.

EN
Rosteme s knihou